Emil Hekele vyhrál druhý závod Slovenského poháru v cyklokrosu

Nová posila týmu GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS český reprezentant v cyklokrosu mezi muži Elite Emil Hekele absolvoval první závody cyklokrosové sezony.

Emil bude bojovat o nominaci do české reprezentace na Světový pohár, který se jede 17.11. v Táboře i na mistrovství Evropy a světa, kde už v minulých letech startoval. Letos nejprve startoval v prvních letošních cyklokrosech v Číně. V Chifeng City – Aohan country v závodě UCI 1.kategorie dojel 11. a v Handan City – Hebei Province dojel 30.

Tento víkend začal prvními závody Český i Slovenský pohár v cyklokrosu.

Otvírák české cyklokrosové sezóny v Uničově, který byl zařazen do C1 kategorie, se Emilovi nepodařil dle jeho představ (24.místo). Ihned po uničovském závodě odjel Emil Hekele do slovenského Popradu, aby napravil svůj "neúspěch" a vylepšil si umístění se kterým by byl spokojen. Přesto 17. místo na další C1 kategorii není pro Emila moc přívětivé, ale i tak může být s víkendem spokojený!

Paradoxně se ve svém posledním nedělním víkendovém závodě postaral o překvapení a odvezl si ze slovenské Levoči cenné vítězství!!! V levočském závodě nechal za sebou většinu svých přemožitelů, jako 2. Ulík (Slovensko), 3. Paprstka (Cz), 4. Van der Meer (Holandsko), 5. Glajza (Slovensko), 6. Michalski (Polsko) a další.

Emile, jak hodnotíš vstup do sezóny?
Bohužel se mi nepovedly dva C1 závody, takže to není pro mě ideální vstup.

V neděli se ti podařilo zvítězit, takže přece jen můžeš být spokojený?
Ano. V neděli se mi podařilo vyhrát. Je to cenné vítězství. Určitě jsem za to rád. Tohle vítězství mi teď dodá víc klidu do dalších závodů. Přesto, ale hodnotím víkend jako nepovedený!

Pročpak?
Nepodařilo se mi zajet výsledek "doma" v Uničově a poté v Popradu. Nohy nebyly dobré. Prostě mi to nejelo.

Přesto jsi v neděli vyhrál?
Opravdu je to paradox. Nohy mi nejely tam, kde jsem potřeboval a naopak jely tam, kde jsem nepotřeboval! Přesto vítězství je cenné. Porazil jsem dobré konkurenty, takže pouze s nedělí můžu být spokojený.

Jak se nedělní závod vyvíjel?
Závod nebyl jednoduchý. Přesto jsem šel do závodů s tím, jako vždycky. Chtěl jsem odevzdat maximum. Závod byl rychlý, technický. Jelo se na náměstí v Levoči a kolem středověkých hradeb a v přilehlém parku. Takové městské kritérium. Ve dvacáté minutě jsme zůstali ve skupině čtyři závodníci. Já s Gosse Van der Meerem z Holandska a s námi  ve skupině  zůstali dva týmový kolegové slovák Ulík a Tomáš Paprstka. Bylo mi jasné, že se bude rozhodovat v posledním kole, protože jsme byli všichni vyrovnaní. Vsadil jsem na jediný nástup asi 600 m před cílem. Jediný kdo se mě udržel byl můj kamarád z Holandska Van der Meer. Asi 300 m před cílem, jsme jeli s Van der Meerem "na férovku" o pozici, kdo najede do posledních zatáček na levočske náměstí jako první a bohužel Gossemu ustřelilo na písčitém podkladu přední kolo. Gosse šel k zemi a já poté pomalu dojel do cíle. Bohužel i takové dojezdy se někdy stávají.  Než Gosse vstal, tak jej objeli za námi jedoucí Ulík s Tomášem Paprstkou, kteří  byli za námi  s pěti sekundovým odstupem. Na Gosseho zbylo pouze "nepopulární" čtvrté místo. O pádu jsme si s Gossem povídali a říkal, že to byla pouze jeho chyba.

Jaký máš další program?
Program můj je odlišný od předchozích sezón, kdy jsem jezdil hodně do zahraničí. Nyní absolvuji pouze česko-slovenské závody. Priority mám už jinde a nehodlám se honit za bodami do UCI žebříčku.

Takže v sobotu 6.10. tě uvidíme v Hlinsku?